úterý 11. července 2017

Jak si najít přátele na střední

Související obrázek
Pro někoho naprosto primitivní otázka, pro někoho nadlidský úkon. Ne každý z nás je sebevědomý, přátelský a dokáže se bavit s každým na potkání. A co si budeme nalhávat, v období střední školy je člověk většinou nejvíce emotivní, prochází si pubertou, může se objevovat strach se selhání, deprese a podobné pocity. I já jsem si něco podobného zažila, proto vám přináším několik tipů, jak se s tím vypořádat.

Brigáda
Úplně první bod musí být rozhodně tohle, protože to je věc, která mi pomohla ze všeho nejvíc. Samozřejmě je důležité si i vybrat správnou brigádu, kde budete mít kontakt s lidmi. Rozhodně tak neberte točení zmrzliny v samostatném malém krámečku nebo nějaký obchůdek s oblečením, kde budete ve skladu rozbalovat krabice. Já jsem si vybrala kavárnu, což byla moje nejlepší volba. Díky tomu, že nás je tam kolem dvaceti lidí, holek i kluků, různých věkových kategorií je tam vždycky sranda a do práce se těším. Navíc si člověk vydělá peníze a nemusí být tolik závislý na rodičích.

Zájmový kroužek
Tohle zní možná trochu americky a taky trochu trapně, ale pokud nějaká ta možnost je, berte jí. Mám na mysli kroužky, které spadají pod školu. Nějaký sport, cizí jazyk nebo třeba školní noviny. U nás taková možnost není, ale věřte mi, že je to opravdu jednoduchý způsob, jak si najít nové přátele. Navíc potkáte lidi z různých ročníků, což jsou taky jen samá pozitiva.

Kavárny, párty, kluby
Ne každý člověk tráví rád páteční večery v klubech, rozhodně to ale neznamená, že byste měli zůstávat doma. Co zkusit nějakou kavárnu či čajovnu? Kdy naposledy jste si zašli sami do kavárny? Vůbec? Napravte to! Můžete si vzít s sebou notebook, knížku nebo učení do školy. Nikdy nevíte, koho můžete potkat.

Známý představí známého.. 
Nejjednodušším způsobem, jak se s někým seznámit, je nechat se seznámit kamarádem. Zní to složitě, ale vůbec tomu taky není. Jednoduše se zeptejte nějakého kamaráda, zda by vás někam nevzal nebo neseznámil s někým dalším. Není to ošemetné, kamarád to určitě pochopí.

Buďte sví
Zdá se vám, že tento krok se omílá snad úplně v každém návodu a každé příručce, která se týká vztahů? No, máte pravdu. Je to totiž ten nejdůležitější bod- jen tak si můžete najít přátele. Pokud si budete na něco hrát a vaším pomocníkem bude přetvářka, může to ze začátku fungovat, později se ale stejně ukáže pravda a budete zase tam, kde jste začali.

                          Související obrázek

Žádné komentáře:

Okomentovat