pátek 20. července 2018

5 tipů na vylepšení letního balkonu
Zjistila jsem, že posledních pár týdnů, co je hezké počasí, trávím čas převážně venku. Do parku si většinou chodím jen číst a tudíž relaxovat, ale když pracuji na počítači nebo dělám věci do školy, zásadně si sedám na balkon. Jestli si i vy chcete zpříjemnit dny na balkoně, nechodíte na něj rádi nebo nevíte, co s malým prostorem, mám pro vás deset tipů na to, jak si dekorovat místo, které může  být útulnou schovávačkou před okolním světem!

1) Houpací křeslo 

20 Awesome Small Balcony Ideas Glorifying Even The Tiniest of Spaces!
Houpací křeslo je mojí láskou odmalička. Strašně jsem záviděla mé bývalé sousedce, které rodiče přimontovali houpačku do paneláku. Pokud jste i vy měli takový sen, přeneste ho na balkon! Houpací křeslo bude jednak pohodlné ale hlavně i stylové. Horší je omezenost míst, dvě vedle sebe budou potřebovat větší rozestupy.

2) Houpací síť

Small Apartment Balcony Decorating Ideas (8)
A jestli nechcete houpací křeslo, vyberte houpací síť! To je pro mě snad ještě větší představou klidu a relaxu, než minulý balkon. Nemáte chuť jen popojít a skočit si do sítě, abyste se mohli v klidu jen houpat a nasávat okolní vzduch? 

3) Útulná letní postel

How to Make the Most of Your Tiny Balcony
Nejsem si jistá, kde byste museli takový balkon mít, abyste si mohli bezstarostně udělat letní postel. Občas totiž zaprší v každém ročním období a tak bude tato "sranda" trochu obtížnější na údržbu. Pokud ovšem máte krytý nebo vnitřní balkon, závidím vám! Můžete si totiž vytvořit oázu klidu a lenošení, kde se rozhodně bude skvěle koukat na filmy nebo číst knihy.

4) Spousta zeleně

Small Balcony Furniture and Decor Ideas (56)
Není to až tak neobvyklé, ale i tak to musím zařadit do pěti nejlepších bodů. Pokud si jednoduše nemůžete dovolit vlastní zahradu, přesuňte si kousek přírody aspoň na balkon!


5) Světýlka

awesome 42 Creative Small Apartment Balcony Decorating Ideas On A Budget http://about-ruth.com/2018/06/19/42-creative-small-apartment-balcony-decorating-ideas-budget/
Jestli existuje něco, co mě rozhodně nikdy neomrzí, pak to jsou světýlka. V zimě tvoří nádhernou vánoční atmosféru na stromečku, na podzim je ověšuji po záclonách a zdobím jimi poličky společně se svíčkami a přes léto rozhodně patří na balkon! Pokud nemáte v blízkosti zásuvku, kupte si světýlka na baterky. Vybírejte nejlépe ty, kterým se baterky dají vyměnit - v případě, že jsou baterky nevyměnitelné, raději nekupujte. Rychle vám přestanou svítit a můžou letět do koše dřív, než si je stačíte pořádně užít.

A co vy, máte nějaké osvědčené tipy na vylepšení letního balkonu?

3 komentáře:

 1. Kdybysme měli veliký balkon nebo terasu, tak ta postel v kombinaci se světýlkama a květinama musí být jak ráj :)

  OdpovědětVymazat
 2. Na houpací síti jsem neležela už ani nepamatuju.. :) krásné fotečky.

  OdpovědětVymazat
 3. Máme podobné posezení jako máš na poslední fotce :) plánujeme si zařídit půdní byt na přítelově baráčku :D a chce šíleně velkou terasu tak se těším až si to všechno pořídíme, hlavně to křeslo a síť
  V3ronika life

  OdpovědětVymazat