úterý 3. července 2018

Jak se připravit na první rande

Související obrázek


Spousta médií zveřejňuje články o tom, že v současné době se žádné schůzky a rande nepreferují. Že sociální sítě ulehčují i navazování vztahů a je mnohem lepší si několik týdnů psát s cizím člověkem, abyste si ho "oťukli", než se vydat na opravdové rande. To ale postrádá to kouzlo, no ne? Podle mého v životě každé dívky ten moment jednou přijde. Ozve se ti kluk s nabídkou nějaké schůzky. Je úplně jedno, jestli tě pozve na kávu, zmrzlinu nebo luxusní večeři do restaurace s výhledem na město. Jedno bude úplně stejné - budeš ve stresu z asi milionu věcí, které tě normálně nerozhodí a budeš mít takový ten pocit, že to rozhodně nezvládneš, určitě se ztrapníš a dopadne to katastrofálně. Nemusí to ani být první rande vůbec, ale prostě jen rande s novým klukem, kterého jsi poznala.

Musím tě zklamat, ale nejde naprosto přesně sepsat návod na to, jak se připravit. Nezavrhni ale můj článek jen proto, že jsem teď téměř vyvrátila název! Mám i přes to pro tebe několik rad, které tě mohou uklidnit před tvým odchodem z domu. Takže se zhluboka nadechni, přečti si je a pak vyraz vstříc novým dobrodružstvím a lásce!

Co si vzít na sebe?

Tvůj výběr se samozřejmě prvně bude odvíjet od toho, jaké je venku počasí. V zásadě platí pravidlo, že by jsi měla jít v tom, v čem se cítíš nejpohodlněji. Zní to jako klišé, že? Ale věř mi, že je to pravda. Na prvním rande by ses měla cítit hlavně pohodlně a nemyslet na to, že se ti krátká sukně sune nahoru, tvůj výstřih je určitě příliš odhalující, nebo že je ti vlastně strašná zima a tu procházku radši chceš zkrátit. Samozřejmě šaty nebo sukně působí roztomile a žensky, rozhodně přemýšlej nad volbou takového kousku. Pokud jsi ale vyloženě kalhotový typ, nemá cenu se nějak přetvařovat. Jen pamatuj, že kluka potěší, když vidí, že jsi se takto pěkně oblékla jen kvůli němu.

Jak se nalíčit?

Odpíchni se od toho, jak se líčíš klasicky. Pokud makeupu nefandíš vůbec, nestresuj se s nějakými experimenty. Mnoho stránek pro dívky to radí, ale já k tobě budu upřímná - pokud se líčit neumíš a byl by to pro tebe spíše boj, byla bys akorát nervózní a riskovala bys, že se to opravdu nepovede tak, jak třeba zamýšlíš. Pokud se ale ráda nalíčíš, klidně zvol něco výraznějšího! Já se ráda nalíčím na rande víc, než obvykle - třeba si udělám linky a stíny nebo přidám tmavou rtěnku. Té si užívej do doby, než tě bude chtít tvůj milovaný líbat každou chvíli!

O čem se bavit?

Pokud jsi přijala pozvání na schůzku, určitě musíš mít o klukovi aspoň základní info. I to minimum, co si napíše na Tinder nebo to, co můžeš vyčíst z jeho Facebooku ti může pomoci. V zásadě to máš strašně lehké - nevíš o něm spoustu věcí, takže máš vcelku volnou ruku! Zeptej se ho na zájmy a jeho volný čas, na oblíbenou četbu, jídlo, proč tě vzal zrovna na místo, kde jste. Vynech prozatím nějaké otázky týkající se rodiny, jeho minulých vztahů nebo toho, zda hledá vztah či pobavení - ostatně to poznáš hned po schůzce, jak se bude chovat. Je ale nevhodné to probírat přímo na místě.

Co když bude trapné ticho?

Ten moment zná každý. Bavíš se s někým novým, skončíte s tématem a najednou ticho. Oba začnete přemýšlet nad tím, co říct a vzniká "trapné ticho". Zamysli se - stalo se ti to někdy třeba s mamkou? Se spolužačkou? Ne. Protože ti přijde naprosto normální mlčet a chvíli prostě nemít co říct. Trapné ticho je trapné jen do chvíle, kdy si to ty sama myslíš. Takže pokud taková situace nastane, prostě se jen nadechni, vydechni, usměj se na svůj doprovod a klidně to prostě odlehči nějakou větou. "Mně teďka ale úplně došla řeč, promiň" se smíchem bude znít rozhodně lépe, než když se začneš červenat a sklopíš obličej k zemi.

Co pusa na prvním rande?

To je velice individuální věc, na kterou ti každý řekne jiný názor. Záleží na tom, kolik ti je, jaké máš zkušenosti, jestli jsi spíš stydlivý typ nebo holka, která nebere pusu jako nějaké větší gesto. Někteří kluci ale prostě jen dají při odchodu letmou pusu na tvář a přijde jim to normální. V takovou chvíli samozřejmě záleží na tobě. Buď si to nech líbit, nebo nastav jen tvář - pusa na ni tě rozhodně nijak nevytrhne. V nejhorším se můžeš omluvit, že nechceš spěchat.
2 komentáře:

  1. Takové pravé první rande jsem mela jen jednou,po škole k tomu, takže jsem to nehrotila. Na prvním rande jsem mu pusu na tvář dala já a ono ho to vyděsilo a zrušilo jeho chlapské ego, dál mi vale. A o měsíc později se vrátil. Chodili jsme spolu měsíc. Pak jsem šla na takovou obyčejnou schůzku, poznat nového kamaráda a tam chemie zapůsobila hned, zase jsem na rozloučenou líbala já, tentokrát na pusu. A zatím jsme spolu pulrok, tak uvidíme. Nemá cenu se kvůli němu strojit, on oblečení neřeší. Nemá rád líčení u žen, takže to všechno dělám jen pro sebe, abych se cítila dobře. A to je nejlepší rada. Když se člověk cítí dobře, je přitažlivý.
    Článek se mi moc dobře četl, potěšil. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Tyhle první randíčka jsou vždycky plné nervozity a stresu a já si na ně skoro už ani nepamatuju :D zním jako nějaká stará bába, ale jsem ráda, že teď už téměř skoro postrádám stud v každém směru :D

    OdpovědětVymazat